Discutii noi despre Dieta Dukan (partea a III-a) - continuare

4833 mesaje / 0 noi
Ultima adăugare
imaginea utilizatorului PetronelaF
Last seen: în urmă cu 2 ani 9 luni
Prima luna de dukan

Buna seara fetelor, cum merge regimul, la mine a trecut o luna si am dat jos 9,5 kg, mai mult decat am sperat. In urma cu o luna orice cantarire ma facea nefericita, acum abia astept ziua de luni. Desi nu am mancat niciun aliment tolerat la mine ziua de pl e mai mult cu legume deoarece nu sunt amatoare de carne si mi-e foarte greu sa o mananc iar in pp prefer oua si iaur. Vine ziua mea si as incerca sa fac un tort dukan, pe care mi l-ati recomanda? Pupici

Nu exista nu pot, exista nu vreau!!!

imaginea utilizatorului Lucherca
Last seen: în urmă cu 2 ani 7 luni
biscuiti dukan

buna fetelor, am gasit in magazin biscuiti dukan din tarata de ovaz, pe cutie scria ca treb sa mananc 3pe zi in croaziera, asa am si facut, am mancat i fiec zi cate 3 dar am observat ca nu am m slabit deloc, ba chiar am pus jum de kg, oare sa fie de la biscuiti?

Am slabit cu Dukan 22.6 kg, mai am de aruncat 14.8 kg pana la targetul Dukan si 17.5 kg pana la targetul meu

Last seen: în urmă cu 2 ani 11 luni
Buna Lucherca si eu am

Buna Lucherca si eu am aceeași problema am observat.Am mâncat si eu biscuiți Dukan 3pe zi si am stagnat.Nu am mâncat zilnic cam de vreo 4 ori intr-o săptămana.Acum nici eu nu stiu care ar putea fi cauza.

♥Katy♥

imaginea utilizatorului Lucherca
as vrea

as vrea si eu sa stiu caci eu sincer de cand tin regimul nu am mai stagnat niciodata, sau daca stagnam cateva zile nu adaugam deloc, dar acum am pus destul de mult, greutatea se invarte la acelasi nr de kg, am mancat f curat, doar biscuitii aia veau tolerate, eu zic ca e de la ei.

Am slabit cu Dukan 22.6 kg, mai am de aruncat 14.8 kg pana la targetul Dukan si 17.5 kg pana la targetul meu

Exact asta am patit si eu

Exact asta am patit si eu dupa câteva zile de mâncat biscuiți Dukan,3/zi am urcat si eu la cântar.Acum sunt in PP dar prea putin am dat jos săptămana asta dupa ce am urcat iar vreo 700grame asa din cauza asta.Nu stiu sincer care e problema cu ei!

♥Katy♥

Last seen: în urmă cu 3 ani 5 luni
hey, sunt in etapa de

hey, sunt in etapa de croaziera si am o mice intrebare, eu tin dieta deja de 1 luna si am slabit doar 6.6 kg, mie mi se pare foarte putin, care ar putea fi cauza?

machy

Last seen: în urmă cu 1 an 11 luni
Nu este puțin deloc.

Nu este puțin deloc.
Eu am slăbit 4,9 kg în prima lună. În orice caz ar trebui să dai mai multe amănunte despre tine (eventual în profil) că să poată ajuta cineva.

am 1.69 inaltime, si am

am 1.69 inaltime, si am inceput cu 84 de kilograme, pe 12 mai si in prezent cantaresc 77,2kg, am mai avut in jurul meu persoane care au slabit cu aceeasi dieta multe kg, gen 15 in 3 saptamani, iar ritmul meu mi se pare foarte incet, credeti ca exista posibilitatea sa mearga mai repede?

machy

Last seen: în urmă cu 3 ani 1 lună
Mac hi cine spune ca a dat

Mac hi cine spune ca a dat atatea kg intr un timp scurt nu cred ca e sincera iar tu cred ca ai dat bine din kg mergi inainte incet dar sigur

elena

imaginea utilizatorului dorateo
Eu am inceput pe 27.04 cu

Eu am inceput pe 27.04 cu acelasi greutate si inaltime si am 76.7 si chiar sunt mandra de mine.

Totul se poate atunci cand vrei.

deci spuneti ca nu e incet?

deci spuneti ca nu e incet?

machy

incet!

incet!
Imi vine sa rad.
E ce sa mai zic?!

imaginea utilizatorului cristinuta_blondy
Last seen: în urmă cu 3 ani 6 luni
Bună seara fetele. Astăzi am

Bună seara fetele. Astăzi am fost la o zi de naștere, am mîncat legume(sunt în consolidare). Dar mi se pare că am greșit cu puțină brînză bulgărească(care nu e degresată defapt :() și încă ceva. Era o găină umpplută. Mi-a zis că-i umplută cu ciuperci și deja carne de găină. Preparată în rolă. Zic: O, iată ce bine, pot mînca....am mîncat cîteva felii, dar observ că parcă e prea unsuros nu știu cum. Întreb: întimplător nu are și cașcaval?? Și ce credeți...avea! Nu știu cît de mult mi-ar fi afectat dieta. Pînă acum nu am încălcat cu nimic. Tot ce am mîncat a fost degresat. Ca să concretizez: Am 4 săptămîni de dieta(croaziera fiind 3 săptămîni). Am slăbit 5 kg( de la 69 la 64). Poate că nu e cel mai strălucit rezultat, dar testul mi-a arătat că trebuie să ajung la 62, adică ft mult nici nu trebuia să dau jos, ptr că am 1,72 cm. Apropo, jumate paharel de vin... Deci, cum credeți, cum urmează să reacționeze organismul meu la asta?

cristinuta_blondy a scris:
cristinuta_blondy a scris:

Bună seara fetele. Astăzi am fost la o zi de naștere, am mîncat legume(sunt în consolidare). Dar mi se pare că am greșit cu puțină brînză bulgărească(care nu e degresată defapt :() și încă ceva. Era o găină umpplută. Mi-a zis că-i umplută cu ciuperci și deja carne de găină. Preparată în rolă. Zic: O, iată ce bine, pot mînca....am mîncat cîteva felii, dar observ că parcă e prea unsuros nu știu cum. Întreb: întimplător nu are și cașcaval?? Și ce credeți...avea! Nu știu cît de mult mi-ar fi afectat dieta. Pînă acum nu am încălcat cu nimic. Tot ce am mîncat a fost degresat. Ca să concretizez: Am 4 săptămîni de dieta(croaziera fiind 3 săptămîni). Am slăbit 5 kg( de la 69 la 64). Poate că nu e cel mai strălucit rezultat, dar testul mi-a arătat că trebuie să ajung la 62, adică ft mult nici nu trebuia să dau jos, ptr că am 1,72 cm. Apropo, jumate paharel de vin... Deci, cum credeți, cum urmează să reacționeze organismul meu la asta?

sorry, cCROAZIERĂ nu consolidare

imaginea utilizatorului Dyy7
Last seen: în urmă cu 3 ani 2 luni
Experiment)))

Am adaugat azi in portia mea de lapte cu ,,gris,, putina cafea si o jumatate de plic de budinca de frisca. Un deliciu! Ador dieta asta, mananci bun si slabesti))) Va doresc tuturor o zi frumoasa si cu minus la cantare)

imaginea utilizatorului maria77
Last seen: în urmă cu 1 an 7 luni
6/6

buna! a incercat cineva alernanta 6pp cu 6 pl? e ok?

imaginea utilizatorului Mamy11 Viorica
Last seen: în urmă cu 1 zi 16 ore
Nu !
maria77 a scris:

buna! a incercat cineva alernanta 6pp cu 6 pl? e ok?

Citeste cartea, maxim 5 zile de PP sant permise, insemnand 5/5

Cartea DUKAN http: http://ge.tt/2NFryxG/v/0?c

Retetele mele pentru toate etapele : https://dukanmamyvio.wordpress.com/

imaginea utilizatorului maria77
Last seen: în urmă cu 1 an 7 luni
ok

ms mult pt raspuns.

imaginea utilizatorului Geo89
Raport

Buna Ziua..azi am decis sa vin si eu cu un raport mic...am inceput dieta pe 10 Martie cu 123 kg azi la aproape 3 luni de zile cantaresc 93 Kg sunt multumit pana in prezent....!!!!!

Felicitări!

Felicitări!
Spor în continuare!

buna

Foarte bine ai slabit! Succes in continuare:

imaginea utilizatorului whiteraven
Croaziera si sarcina

Fetelor, ce se intampla daca ramai gravida in etapa de Croaziera? Ce trb sa faci?

buna

Sa nu mai tii dieta!

imaginea utilizatorului Dyy7
Last seen: în urmă cu 3 ani 2 luni
Acuma sanatatea bebelusului

Acuma sanatatea bebelusului tau este mai importanta ca orice! Sa iti fie sanatos)

Last seen: în urmă cu 3 ani 4 luni
@whiteraven

Buna!
... nu stiu ce trebuie sa faci, si cred ca nici nu as vrea sa stiu daca as fi in situatia sa raman gravida, nu m-as mai gandi la dieta nici macar o secunda, poate doar as fi putin mai atenta la ce mananc, cat mananc, cu atat mai mult ca acum cunosc cate ceva in plus despre cum sa mananc sanatos. Atat si nimic mai mult. Nici vorba de cadenta 5/5, 1/1... sau alte chestii. As avea timp sa ma gandesc la dieta dupa ce voi naste, cu siguranta voi avea motive tinand cont ca, dupa fiecare nastere, toate femeile se ingrasa... zic si eu.
Te rog sa nu te superi pe mine, pana la urma urmei fiecare persoana cam stie ce are de facut. Daca vor fi si alte sugestii tu le vei analiza pe fiecare in parte apoi vei lua o decizie care va fi mai buna si pentru tine si pentru bebe. Pup! Multa sanatate sa iti doresc, felicitari pentru vestea frumoasa!

taraele de ovaz

Buna ! Cum pot manca taratele de ovaz altfel decat in iaurt ? Sunt in etap de croaziera si deja nu le mai suport imi vine sa vomit cand le mananc. Astept sugestii ! :*

IoanaDinica a scris:
IoanaDinica a scris:

Buna ! Cum pot manca taratele de ovaz altfel decat in iaurt ? Sunt in etap de croaziera si deja nu le mai suport imi vine sa vomit cand le mananc. Astept sugestii ! :*

Hey,știi ce fac eu? De cu seară îmi fierb lapte(praf degresat desigur),după care, dimineața îmi pun 2 linguri de tarîțe și cîteva linguri de lapte(atît ca să astupe tărîța, sau poate mai mult puțin) și o pun în microundă. E minunată, se face ca terciul și e ft plăcut s-o consumi. Dar pune de vreo 3 ori a cîte 3 minute și ameastecă după fiecare minut ptr că se umflă și curge din farfurie :) Succes!

imaginea utilizatorului karinacukappa
Buna... uitete sus la

Buna... uitete sus la sectiunea"retete" si o sa vezi ca sunt multeee retete in care sa iintroduci taratele( tarte, clatite, painici, prajituri) ai de unde alege. Multa bafta in continuare

Karina C.
Kilogramul
E măsura hărăzită
Ca să-ţi lase gust amar:
Ori se pune-n celulită,
Ori se pune la cântar.

Multumesc ! :*

Multumesc ! :*

imaginea utilizatorului gizela
Last seen: în urmă cu 1 an 2 luni
Pentru Vetina

Alfaalfa las in apa citeva ore apoi schimb apa mai binezis le clatesc de 2-3 ori pe zi si numai asa umede la acopar cu capac transparent la lumina,incoltesc repede,eu las Pina fac coltisori verzui se poate pastra in frigider si o saptamina.

Pagini